Tu jesteś: Strona Główna » Jarmark Wielkanocny od 20 marca na katowickim Rynku

Jarmark Wielkanocny od 20 marca na katowickim Rynku

| 2023-03-17
Wielkanoc to najważniejsze i zarazem najbardziej radosne chrześcijańskie święto. Poczuć klimat tych świąt będzie można na katowickim Rynku, gdzie wraca jarmark – tym razem w wielkanocnej odsłonie. Już w najbliższy poniedziałek 20 marca na Rynku w Katowicach swój asortyment zaczną sprzedawać wystawcy z całej Polski, ale też z Węgier i Turcji. Na całe rodziny będą czekały liczne dekoracje i atrakcje.

– Katowickie jarmarki to wydarzenia, które przyciągają nie tylko mieszkańców naszego miasta, ale takżemiast ościennych. Dlatego z przyjemnością zapraszam na kolejną edycję Jarmarku Wielkanocnego w Katowicach! Będzie to doskonała okazja, by poczuć klimat Wielkiej Nocy oraz znaleźć wszystko, co niezbędne do udekorowania domu i stołu na święta. Na stoiskach znajdziemy m.in. pisanki wykonywane różnymiludowymi technikami, stroiki, wiosenne wianki, bukszpany, palmy, rzeźbione świece oraz koszyczki – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Jarmark jest też doskonałą okazją, by spędzić czas w gronie rodziny, przyjaciół i najbliższych.Od 20 marca do 10 kwietnia będzie można wspólnie zrobić zakupy, sfotografować się na tle świątecznych ozdób czy skorzystać z przygotowanych atrakcji takich jak młyńskie koło czy karuzela – dodaje prezydent.

Tegoroczny Jarmark Wielkanocny to 30 stoisk podzielonych na dwie strefy – handlową i gastronomiczną. Strefa handlowa będzie działała od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-19.00 a także w soboty i niedziele w godzinach 10.00-20.00. Strefa gastronomiczna natomiast będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-20.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10.00 – 21.00, przy czym wybrane punkty będą działały do godziny 22.00.W zależności od warunków atmosferycznych godziny te mogą ulec zmianie.

– Wizyta na katowickim Jarmarku Wielkanocnym toteż okazja do kupienia wyjątkowych upominków dla najbliższych. W tym roku w asortymencie znajdą się takie rzeczy jak - biżuteria artystyczna srebrna, z koralików, minerałów czy stali szlachetnej, witraże, obrazy, wyroby drewniane, świece z wosku pszczelego, artystyczne wyroby wielkanocne, kompozycje zapachowe, ceramika użytkowa – w tym także słynna ceramika z Bolesławca – wymienia Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji.

Jarmark to przede wszystkim różnorodność smaków. Będzie można tu znaleźć produkty na stół wielkanocny, takie jak: wędliny, sery, baby wielkanocne i wypieki, ale też produkty docenione przez konsumentów w poprzednich latach np. oleje tłoczone na zimno, tureckie chałwy i baklawy, miody pitne i nalewki.Dla smakoszy w strefie gastronomicznej czekać będą m.in. podpłomyki, pierogi, żurek, grill,grzane wino, likiery, owoce w czekoladzie, frytki belgijskie, oscypki z grilla, kawa, czekolada.

Jarmark to nie tylko okazja do zrobienia przedświątecznych zakupów. Szereg atrakcji przygotowano dla najmłodszych. Jedną z nich jest młyńskie koło. Jest ono mniejsze niż koło dostępne w trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego i ustawione na płycie Rynku. Na jarmarku nie zabraknie również świątecznych dekoracji – pojawią się duże pisanki, zajączki i kurczaki. Dostępna będzie także wiktoriańska karuzela i kolejka elektryczna. W wybrane dni przeprowadzone zostaną świąteczne animacje dla dzieci – szczegółów należy szukać w mediach społecznościowych.


Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta KatowiceZdjęcia powiązane z wydarzeniem:

 
Katowice na Twitterze
Katowice na YouTube
Katowice na Facebooku
Katowice na Instagramie

2021 © Katowicetv.eu | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net