Tu jesteś: Strona Główna » Zapraszamy do Nikiszowca na 9. już JARMARK NA NIKISZU!

Zapraszamy do Nikiszowca na 9. już JARMARK NA NIKISZU!

| 2016-12-01
Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych zaprasza serdecznie do Nikiszowca na 9. już JARMARK NA NIKISZU, który odbędzie się w dniach 3-4 grudnia 2016 r. Jarmark organizowany jest od 2008 r. zawsze w weekend najbliżej przypadający Barbórce. Dlatego w tym roku wypada właśnie w to święto.
 
Jarmark – jako jeden z najważniejszych symboli zmieniającego się Nikszowca – rozwija się z roku na rok. I tym razem organizatorzy spodziewają się kolejnego rekordu – na imprezę ma bowiem przybyć 190 wystawców, starannie wyselekcjonowanych spośród kilkuset zgłoszeń.

Jak zawsze organizatorzy starają się, aby podczas Jarmarku prezentowane były nietuzinkowe towary. Tradycyjnie już dominować będzie rękodzieło i sztuka użytkowa – m.in. malarstwo, rzeźba, ceramika artystyczna, wyroby z drewna, ozdoby świąteczne, krawiectwo artystyczne, biżuteria, pamiątki z Nikiszowca i Górnego Śląska. To właśnie grafika lokalnego artysty, Grzegorza Chudego będzie promowała tegoroczny Jarmark. Jak co roku, znajdzie się też coś dla smakoszy – podczas Jarmarku będzie działać kilka punktów gastronomicznych, kawiarnie, ciastkarnie. Dobierając je, kierowano się chęcią promowania podmiotów lokalnych oraz ekonomii społecznej. W grudniowym klimacie będzie można m.in. zasmakować grzanego wina i piwa, skosztować świątecznych przysmaków. 

Ale Jarmark to także scena muzyczna i bezpłatne atrakcje dla dzieci. W sobotę o godz. 14.30 zapraszamy najmłodszych na przedstawienie „Pingwiny z Zimowej Krainy”. Tradycyjnie działać będzie także karuzela wiedeńska. W niedzielę od godz. 13.30 rusza zlokalizowana na rynku scena. Jak co roku wystąpi Orkiestra Dęta Kopalni Wieczorek, a także dzieci z SP 53 i z Przedszkola nr 32. W dalszej części programu przygotowano niezwykły i bardzo bogaty zestaw muzyczny, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak na grudniowy Jarmark przystało, nie może zabraknąć świątecznej muzyki. W tym klimacie zaśpiewa obdarzony niezwykłym głosem nigeryjski wokalista soulowy KC Nwokoye. Świąteczny repertuar zaprezentuje także zespół „Fungus Combo”, inspirujący się m.in. muzyką różnych regionów świata. Zagra także Jan Nowak – reprezentant katowickiej sceny elektronicznej. Na zakończenie wystąpi pochodzący z Rybnika zespół „Chwila Nieuwagi”, który łączy żywiołowość folkloru, klimatyczność jazzu i nastrojowość piosenki poetyckiej. Dla fanów magicznego Nikiszowca przygotowano wycieczki z lokalnym przewodnikiem. 

Jarmark na Nikiszu rozpoczyna się w sobotę i niedzielę o godz. 10.00. Ze względu na duże rozmiary Jarmarku organizatorzy starają się o udostępnienie dodatkowych bezpłatnych miejsc parkingowych. Więcej info nt. Jarmarku można uzyskać na profilu: facebook.com/JarmarkNaNikiszu. Wydarzenie jest realizowane przy wsparciu Miasta Katowice oraz partnerów lokalnych.


Sprawdź TAGI:
 
Katowice na Twitterze
Katowice na YouTube
Katowice na Facebooku
Katowice na Instagramie

2021 © Katowicetv.eu | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net