Tu jesteś: Strona Główna » Wielkie odliczanie - EUROVOLLEY POLAND 2017 czas zacząć!

Wielkie odliczanie - EUROVOLLEY POLAND 2017 czas zacząć!

| 2016-12-01
5 grudnia 2016 roku Katowice rozpoczną wielkie odliczanie do CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2017. Od tego dnia do przybycia najlepszych siatkarzy Starego Kontynentu do stolicy Górnego Śląska pozostaną 262 dni. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji dla uczniów katowickich szkół podstawowych.
 

logo_me_gradients_katowice01_640

Akcje rozpoczną się już o 10:00, w hali sportowej w Szopienicach. Prawie 300 uczniów katowickich szkół podstawowych weźmie udział w szeregu zabaw, które przygotował Polskim Związek Piłki Siatkowej wraz z Katowicami - miastem-gospodarzem. Ambasadorami Katowic, którzy aktywnie włączą się w przebieg działań zostaną: aktorka Anna Guzik, trener klubu GKS Katowice i były reprezentant Polski Piotr Gruszka, były reprezentant Polski i wicemistrz świata Sebastian Świderski, trener reprezentacji Polski i zasłużony działacz siatkarski Waldemar Wspaniały oraz były reprezentant Polski i autor książki „Mistrzem być” Marcin Prus. Jednak to nie koniec atrakcji. W spotkaniu weźmie udział również Andrzej Wrona! Mistrz Świata z 2014 roku, który swój medal zdobył w katowickim Spodku, spotka się z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta.

- W Katowicach przy organizacji dużych wydarzeń zawsze stawiamy na działania promujące sport wśród najmłodszych. Zależy nam, by mistrzostwa nie ograniczyły się do rozgrywek tylko w trakcie ich trwania, ale żeby młodym ludziom zostało po tej imprezie coś więcej. Stąd m.in. spotkania i treningi z gwiazdami, podczas których będą mogli pokochać piłkę siatkową. W końcu Katowice to magiczne miejsce dla siatkówki – podsumowuje Marcin Krupa, prezydent Katowic.
 
Drugi etap akcji rozpocznie się tego samego dnia o godzinie 17:00, na placu Kwiatowym. Miasto Katowice wraz z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej zapraszają na uroczyste uruchomienie zegara ME 2017. Na 262 dni przed wielkim siatkarskim świętem kibiców czekają niespodzianki, między innymi prezenty od siatkarskiego św. Mikołaja. Wybrana osoba otrzyma specjalny prezent: podwójne zaproszenie na wszystkie mecze rozgrywane w katowickim Spodku. – Katowicki Spodek słusznie uznawany jest za mekkę siatkówki. Jestem przekonany, że mistrzostwa Starego Kontynentu będą kolejnym wielkim sportowym świętem w stolicy Górnego Śląska. Uruchomienie specjalnego zegara i dzisiejsza akcja dowodzą, że Katowice kochają siatkówkę i za to mieszkańcom i władzom miasta serdecznie dziękujemy – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
 
W Katowicach odbędzie się I i II faza CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2017. 1. Faza rozpocznie 24 sierpnia 2017. Zagrają w niej Francja, Belgia, Holandia i Turcja.


Sprawdź TAGI:
 
Katowice na Twitterze
Katowice na YouTube
Katowice na Facebooku
Katowice na Instagramie

2021 © Katowicetv.eu | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net